четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 65
home Вести

Порака за Заев во неговото родно Муртино – и за нив е предавник (ФОТО)

Порака за Заев во неговото родно Муртино – и за нив е предавник (ФОТО)

Во село Муртино осамна порака наменета за премиерот Зоран Заев кој е роден на ова место.

Со добро позната мисла и порака, Заев е претставен како предавник на својот народ.

Коронавирус