недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Поради верскиот празник Водици овие улици во Скопје ќе бидат затворени

Поради верскиот празник Водици овие улици во Скопје ќе бидат затворени

Посебен сообраќаен режим на неколку сообраќајници во центарот на Скопје, како и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен денеска поради верскиот празник Водици.

Од 10 часот до завршување на манифестацијата за Водици во центарот на Скопје за сообраќај ќе бидат затворени улиците „Филип Втори“ до бул. „Гоце Делчев“ и ул .„Кеј 13 Ноември“ до бул.„Кочо Рацин“.

– Во општина Ѓорче Петров од 10 часот за сообраќај ќе бидат затворени сообраќајницата од црквата „Свети Петар и Павле“ десно по бул. „Партизански одреди“, десно по ул.„Ѓорче Петров“, лево по ул. „Васил Чакаларов“. Како и од црквата „Свети Пантелејмон“ по ул.„Демир Трајко“ и лево по ул.„Васил Чакаларов“ до Железничкиот мост на реката Вардар, соопшти СВР Скопје.

Во општина Аеродром од 10 часот за сообраќај ќе биде затворен локалниот пат кон село Лисиче.

Најнови вести

Коронавирус