понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 62
home Вести

Поради сообраќајка забрана за камиони на патот Ново Село- гп Ново Село

Поради сообраќајка забрана за камиони на патот Ново Село- гп Ново Село

Поради случена сообраќајна незгода воведена е забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Ново Село-граничен премин Ново Село.

Како што информира АМСМ, забраната е воведена во 18:30 часот.