понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка

Патниот правец Куманово – Крива Паланка е во прекин, поради случена сообраќајна незгода, соопштија од АМСМ.

„Во 13:00 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на магистралниот пат А2 Страцин-Крива Паланка е во прекин во двата правци.“, велат од АМСМ.

Се очекуваат повеќе детали за случената незгода.

Коронавирус