сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар

Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане-Тетово од 18.30 часот е во прекин поради случена сообраќајна незгода помеѓу две патнички моторни возила, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

АМСМ додава дека од 17:50 часот на регионалниот пат Штип-Неготино, поточно над село Лесковица сообраќајот е во прекин поради опожарување на патничко моторно возило.

Најнови вести

Коронавирус