недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 87
home Вести

Поради сообраќајка, во прекин патот Прилеп-Битола кај Тополчани

Поради сообраќајка, во прекин патот Прилеп-Битола кај Тополчани

Поради сообраќајка попладне од 16:05 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат А3 Прилеп-Битола, од Тополчани до Кукуричанска раскрсница, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Најнови вести

Коронавирус