недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Поради сообраќајка сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје во прекин

Поради сообраќајка сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје во прекин

Поради сообраќајна незгода што се случи попладнево на автопатот Тетово-Скопје, кај бензинската пумпа „Окта“, сообраќајот од 15:15 часот се пренасочува по стариот пат, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Коронавирус