сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 105
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Поради силниот ветер: Авиони наместо во Скопје, слетаа во Охрид и Приштина

Поради силниот ветер: Авиони наместо во Скопје, слетаа во Охрид и Приштина

Поради силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје, два авиони не слетаа на скопскиот аеродром, туку беа пренасочени.

Па така, едниот слета во Охрид, а вториот во Приштина.

Авионот кој летал на релацијата Истанбул – Скопје бил пренасочен на аеродромот во Пришина, а уште едно летало на Визер кое доаѓало од Малта, наместо во Скопје слетало во Охрид.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020