понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 155
home Вести

Поради штрајк во прекин сообраќајот на автопат Миладиновци – Штип

Поради штрајк во прекин сообраќајот на автопат Миладиновци – Штип

Поради штрајк кај клучката Три Чешми, сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип е во прекин за сите видови возила, информира АМСМ.

Возилата се пренасочуваат по регионалниот пат.

Коронавирус