петок, 29. јули 2022. Вести денес: 17
home Вести

Поради одржување Авто трки затворен овој патен правец

Поради одржување Авто трки затворен овој патен правец

Денеска од 11:45 часот регионалниот пат Кочани – Пониква е затворен за сообраќај, поради одржување на „Авто трки“.

Инаку, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, а како што соопштија од АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Коронавирус