четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 6
home Вести

Поради неносење заштитна маска казнети 928 граѓани

Поради неносење заштитна маска казнети 928 граѓани

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 928 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19

Коронавирус