понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 130
home Вести

Поради минирање денеска прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Поради минирање денеска прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

На патниот правец Кичево-Охрид денеска од 12 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот во време траење од 15-20 минути.

Како што соопштија од ЈП Македонијапат прекинот е поради изведување градежни работи (минирање) на делот Пресека-Врбјани

Коронавирус