петок, 3. декември 2021. Вести денес: 148
home Вести

Поради коронавирусот: Службите за пасоши и лични карти од утре со скратено работно време

Поради коронавирусот: Службите за пасоши и лични карти од утре со скратено работно време

Сите Управни служби во Министерството за внатрешни работи од утре ќе работат со скратено работно време поради мерките за справување со коронавирусот.

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека за скратеното работно време преку телеграма ќе ги информира сите управните служби во сите сектори за внатрешни работи.

-Управните служби на Министерството за внатрешни работи од утре ќе работат со скратено работно време. На подрачјето на Скопје од утре од 07.30 до 18 часот ќе работат пунктовите во МРТВ, Беко и Ѓорче Петров и од 10 до 18 часот ќе работат пунктовите во Бутел и Драчево. Управните служби во сите останати сектори за внатрешни работи ќе работат 07.30 до 16 часот, подвлече Чулев.

Во однос на пасошката криза министерот Чулев минатата недела информираше дека за десетина дена се очекуваат обрасците за пасоши.

Најнови вести

Коронавирус