понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 115
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Поради грешката на Владата на Заев, цел Балкан ѝ се потсмева на Македонија: Погледнете што пишуваат медиумите од регионот (ФОТО)

Поради грешката на Владата на Заев, цел Балкан ѝ се потсмева на Македонија: Погледнете што пишуваат медиумите од регионот (ФОТО)

Владиниот протокол направи голема грешка утринава кога во Скопје пристигна Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц каде пред Владата беше пречекан од премиерот Зоран Заев.

Наместо знамето на Австрија беше поставено знамето на Летонија.

За новиот “гаф” на владинот протокол се пишува во сите балкански медиуми. Веста дека австрискиот премиер Себастијан Курц беше пречекан со знаме од Латвија ја пренесоа и некои европски медиуми.

Коронавирус