среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Попов со поддршка за граѓаните кои поради револ за неправедно осудените од 27 април деноноќно се пред Собрание

Попов со поддршка за граѓаните кои поради револ за неправедно осудените од 27 април деноноќно се пред Собрание

Денеска во скопски „Жена парк“, претседателот на Унијата на млади сили, Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ, ги посети граѓаните кои седат во паркот секојдневно, преку целиот ден, а тие велат дека се таму како знак на револт за неправедно осудените лица за 27-ми април за кои посочуваат дека ќе продолжат да седат во паркот се додека не се ослободат неправедно осудените лица или како што велат не си замине „сатанистичкото здружение“ на власт.

Граѓаните во знак на револт дури преспиваат пред Собранието, Попов им даде поддршка и им посочи дека УМС е тука за се што им е потребно, како и дека протестите несомнено ќе продолжат во иднина.

Јас сум бил 25 години СДСМ и ќе признаам морам да кажам, но јас сум го прешкртал од мртви и од живи, овој човек знам викаше во Аеродром „Го донеле Заев да го менува името“ , „Ајде мајката“, значи ни смени име и за се не излажа, затоа што немаме ни историја, немаме ништо – вели еден од граѓаните пред Собранието.

Коронавирус