петок, 9. декември 2022. Вести денес: 71
home Вести

ПОПЛАВЕНИ НЕКОЛКУ ОБЈЕКТИ – во овој град во Македонија се споја небото и земјата, дождот носеше сè пред себе

ПОПЛАВЕНИ НЕКОЛКУ ОБЈЕКТИ – во овој град во Македонија се споја небото и земјата, дождот носеше сè пред себе

Како последица на обилниот дожд попладнево што попладнево го зафати Кавадарци, поплавени се неколку објекти во градот, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна екипа и Јавното претпријатие ,,Комуналец”.

Оттаму нагласија дека нивни екипи се на терен и со пумпи се црпи надојдената вода.

Инаку од УХМР велат дека денес и во следните денови во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес процесите на места ќе бидат поинтензивни во планинските подрачја.

Qatar 2022