вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 76
home Вести

Попладнево Заев на средба со партнерите од власта

Попладнево Заев на средба со партнерите од власта

Претседателот на СДСМ во заминување, Зоран Заев, попладнево ќе се сретне со коалициските партнери НСДП, ЛДП, Демократски Сојуз, ДОМ и партии од другите етникуми, дознава Алсат.

Пред партнерите од предизборната коалиција се очекува Заев да го обелодени постигнатиот договор со лидерот на Алтернативата, Африм Гаши.

Коронавирус