понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 127
home Вести

Собрание пуштено на најјако: Попладнево во 17 часот седница за Законот за ЈО по скратена постапка

Собрание пуштено на најјако: Попладнево во 17 часот седница за Законот за ЈО по скратена постапка

Попладнево во 17 часот претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе свика седница на која треба да се утврди дневниот ред, односно пратениците ќе гласаат за дневниот ред на седницата и потребата законот да се носи по скратена постапка.

После тоа законското решение, за кое има реакции дека не е истото решение што било усвоено на вчерашната владина седница, треба да се гласа на матичните собраниски комисии, а потоа се враќа на собраниска седница.

Коронавирус