четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 90
home Вести

Попладнево најзагадено скопско Лисиче- Шилегов прославува следбеници на Фејсбук додека граѓаните се гушат (ФОТО)

Попладнево најзагадено скопско Лисиче- Шилегов прославува следбеници на Фејсбук додека граѓаните се гушат (ФОТО)

На загадениот воздух му нема крај.

Попладнево според мерните станици најзагадено е во скопско Лисиче каде загаденоста достигна 134 микрограми на метар кубен.

Потоа следуваат Гази Баба со 113 микрограми на метар кубен, додека од градовите во Македонија најзагадена е Битола со 118 микрограми на метар кубен.

Потоа следуваат Тетово, Куманово и Велес.

Инаку додека граѓаните се гушат, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов прославува на Фејсбук дека го следат 30 илјади фанови.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија