среда, 21. април 2021. Вести денес: 164
home Вести

Попладне пороен дожд и грмежи- еве од кога се враќа убавото време во Македонија

Попладне пороен дожд и грмежи- еве од кога се враќа убавото време во Македонија

На овој празничен ден ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 32 степена. УВ индексот ќе изнесува 5, информираат од УХМР.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во северните делови.

Утринската температура ќе се спушти ви интервалот 12 до18, а највисоката температура ќе достигне до 25 до 32 степена.

Од понеделник времето ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Коронавирус