недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 92
home Вести

Попладне нестабилно со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Попладне нестабилно со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска е сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен ветер.

Попладне наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР.

Во Скопје времето е сончево со умерена облачност и со умерен северозападен ветер. Попладне ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

 

Локални избори 2021