сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 79
home Вести

ПОПЛАДНЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА- не очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

ПОПЛАДНЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА- не очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Нестабилноста ќе се задржи и во вечерните часови, информираат од УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени, а УВ индексот 6.

Времето во Скопје претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.