четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 92
home Вести

Попладне дожд и грмежи- еве какви температури не очекуваат денеска

Попладне дожд и грмежи- еве какви температури не очекуваат денеска

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Дневна температура ќе изнесува од 23 до 30 степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи, попладне се очекува локален краткотраен дожд и грмежи, особено на исток и североисток. УВ-индексот ќе биде 6.

И во Скопје се очекува сончево време со температура до 29 степени.

Слично време проследено со сонце и температури до 30 степени се очекува и в недела.