вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 82
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Помошникот на генералниот секретар на ОН Јенча во посета на Македонија

Помошникот на генералниот секретар на ОН Јенча во посета на Македонија

Помошникот на генералниот секретар на ОН за политички прашања Мирослав Јенча,  денеска ќе престојува во посета на Република Македонија во рамки на која ќе се сретне со претседателот на македонското Собрание Талат Џафери.

Како што соопштија од собраниската прес-служба, Јенча ќе има и заедничка средба со претседателите на собрансиките комисии за европски прашања, за надворешна политика и на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, Антонио Милошоски и Александар Кирацовски.

Коронавирус