сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Политиките на СДСМ крахираат по сите основи

Политиките на СДСМ крахираат по сите основи

Раздор во владејачката партија, довчерашниот прв човек во финансии и неговиот советник удрија по политиките на актуелното раководство.

Драган Тевдовски, поранешниот министер за финансии и неговиот советник, Бранимир Јовановиќ, остро ја критикуваа денешната мерка на министерката Ангеловска, да се стави во мирување прогресивниот данок.

Коронавирус