вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 82
home Вести

Полиглот: Заев прозборе и на бугарски

Полиглот: Заев прозборе и на бугарски

„Бугарија и Cеверна Македонија во моментов пишуваат европска, евро-атлантска и братска историја што мора да остане за идните генерации“. Вака премиерот Зоран Заев за БТВ го коментира денешното гостување во Софија.

Иако неговата изјава ја започнува на македонски јазик, Заев, како и секогаш, се обидува да зборува и на странски јазик, овојпат – бугарски.

Погледнете го видеото:

Коронавирус