четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Полициските службеници смрзнуваат, Синдикатот реагира

Полициските службеници смрзнуваат, Синдикатот реагира

Синдикатот на Полиција во Македонија – СПМ со реакција до Министерството за внатрешни работи:

-Во Полициско одделение Кривогаштани, ОВР Прилеп се уште немате обезбедено дрва за греење. Полициските службеници таму секојдневно СМРЗНУВААТ. Ќе им набавите дрва ВЕДНАШ или повторно да Ве дознае јавноста колку е “задоволна полицијата”. Имате рок до утре, порачаа тие.

Коронавирус