недела, 22. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Полицискиот час не го почитувале 50 лица, 42 приведени

Полицискиот час не го почитувале 50 лица, 42 приведени

Во изминатото деноноќие 50 лица на ниво на целата држава не ја почитувале забраната за движење. Приведени се 42 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Според статистичките податоци на МВР, за изминатото деноноќие, на 65 лица им се издадени решенија за изолација, а уште 65 лица потпишале изјави за самоизолација.

Како што информира МВР, извршени се контроли кај лица кои се во изолација и самоизолација, но не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката.

Коронавирус