недела, 9. мај 2021. Вести денес: 134
home Вести

Полицискиот час не го почитувале 24 лица, 470 не носеле маска

Полицискиот час не го почитувале 24 лица, 470 не носеле маска

Од 20.00 часот (22.04.2021) до 05.00 часот (23.04.2021) констатирано е дека 24 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.04.2021) пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 470 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус