петок, 29. јули 2022. Вести денес: 139
home Вести

Полицискиот час го прекршиле пет лица, маска не носеле 522

Полицискиот час го прекршиле пет лица, маска не носеле 522

Од 23.00 часот (08.05.2021) до 05.00 часот (09.05.2021) констатирано е дека 5 лицa не ја почитувало забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.05.2021) пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 522 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус