петок, 7. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Полицискиот час го прекршиле 46 лица, 611 санкции за неносење маска

Полицискиот час го прекршиле 46 лица, 611 санкции за неносење маска

Од 20.00 часот (20.04.2021) до 05.00 часот (21.04.2021) констатирано е дека 46 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 611 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Најнови вести

Коронавирус