вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 73
home Вести

Полицискиот час го прекршиле 28 лица, 431 не носело маска

Полицискиот час го прекршиле 28 лица, 431 не носело маска

Од 20.00 часот (12.04.2021) до 05.00 часот (13.04.2021) констатирано е дека 28 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.04.2021) пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус