петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 68
home Вести

Полицискиот час го прекршиле 22 лица, 537 не носеле маска

Полицискиот час го прекршиле 22 лица, 537 не носеле маска

Од 20.00 часот (18.04.2021) до 05.00 часот (19.04.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.04.2021) за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Најнови вести

Коронавирус