сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Полицискиот час го прекршиле 22 лица, 433 не носеле маска

Полицискиот час го прекршиле 22 лица, 433 не носеле маска

Од 23.00 часот (09.05.2021) до 05.00 часот (10.05.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.05.2021) пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 433 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус