понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

Полициски кордон пред седиштето на ДУИ во Мала Речица

Полициски кордон пред седиштето на ДУИ во Мала Речица

Учесниците на протестот во Тетово, за трагедијата со модуларната ковид болница се сочија со полициски кордон на патот кон седиштето на ДУИ во Мала Речица, јавуваат албанските медиуми од терен.

Учесниците на протестот побарале да разговараат со одговорниот на полицијата за да им објассни зошто е блокиран патот.

Претходно, роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни.

Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината.

Локални избори 2021