петок, 14. мај 2021. Вести денес: 29
home Вести

Полицијата врши претрес во домот на Катица Јанева

Полицијата врши претрес во домот на Катица Јанева

Телевизијата Канал 5 објави дека во моментов полицијата врши претсрес во домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева денеска си поднесе оставка од функцијата, која како што вели, ќе стане активна кога политичките партии ќе се усогласат за новиот закон и ќе го изберат нејзиниот наследник.

Коронавирус