четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 78
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Вести

Полицијата во текот на изминатиот ден казни 344 лица за неносење маски

Полицијата во текот на изминатиот ден казни 344 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (26/27.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 344 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус