петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 171
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Вести

Полицијата сè уште постапува по акцијата во скопско Арачиново

Полицијата сè уште постапува по акцијата во скопско Арачиново

Полицијата сè уште постапува во врска со акцијата од синоќа во скопско Арачиново, во која е запленета поголема количина марихуана, информира за МИА, портпарлот на МВР Тони Ангеловски.

Кога целосно ќе заврши акцијата, нагласи портпаролот Ангеловски, МВР соодветно ќе извести. (МИА)

Локални избори 2021