петок, 29. јули 2022. Вести денес: 7
home Вести

Полицијата приведува граѓани на протестот пред Собрание (ВИДЕО)

Полицијата приведува граѓани на протестот пред Собрание (ВИДЕО)

Вечерва полицијата приведе неколку лица кои беа дел од протестите пред Собранието.

Граѓаните излегоа да го искажат својот револт кон целта на власта да го прифати францускиот предлог.

Како што дознаваме, приведени се четири лица.

Коронавирус