петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 66
home Вести

Полицијата приведе велешанец, еве што најдоа кај него

Полицијата приведе велешанец, еве што најдоа кај него

На 06.11.2020 во 20.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар го лишиле од слобода Л.Н.(27) од Велес, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.