петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 66
home Вести

Полицијата не дозволува протест пред седиштето на ДУИ

Полицијата не дозволува протест пред седиштето на ДУИ

Почнаа заканите за организаторот на денешниот протест во Тетово.

Блерим Ахмеди, брат на “Ел Чека“ за ТВ21, изјави дека полицијата ги предупредила дека може да се случи инцидент и дека тие не носат одговорност.

Тој тотврди дека полицијата не им даде дозвола да протестира пред седиштето на ДУИ, тврдејќи дека е јавно место и им рекле дека би можело да има судир меѓу нив и симпатизерите на ДУИ.

Дозвола за да протестираат имаат само пред ректоратот на Тетовскиот универзитет.