сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 30
home Вести

Полицијата напиша близу 100 казни за неносење маска

Полицијата напиша близу 100 казни за неносење маска

Полицијата во изминатите 24 часа казни близу 100 лица за неносење заштитна маска.

-Во текот на изминатото деноноќие (26.08/27.08.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 94 прекршоци, информира МВР.