четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 36
home Вести

Полицијата на Спасовски удри против средношколците: Кордон полиција ја штити Царовска од средношколците

Полицијата на Спасовски удри против средношколците: Кордон полиција ја штити Царовска од средношколците

Бројни полициски сили пред Министерството за образование, по прес-конференцијата на коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива.

Во исто време, тие испратија книга во министерството за историјата на Албанците и запалија некои листови со антиалбанска содржина во книгата за географија.

Интервентната полиција била повикана од обезбедувањето на министерството. Полицијата истовремено ги испрашуваше и членовите на коалицијата.

ЕУРО 2020

Македонија