четврток, 5. август 2021. Вести денес: 71
home Вести

Полицијата ја опколи ГОБ 8-ми септември, докторка добила закани по живот (ФОТО)

Полицијата ја опколи ГОБ 8-ми септември, докторка добила закани по живот (ФОТО)

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во Ковид – центарот.

ТОППолиција ја обезбедува болницата „8 Септември“, докторка добила закани по животОбјавено пред 29 минути – 30 јуни, 2020Од Кристијан Ландов

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во Ковид – центарот.

Пред болницата има пет полициски возила и едно полициско комбе, како и униформирани и неуниформирани полицајци.

„А1он“ повикувајќи се на неофицијални информации јавува дека роднините сакале да го подигнат телото на починат без протоколот кој се спроведува за сите починати лица во изминатиот период поради пандемијата на коронавирус.

Полициските службеници веднаш интервенирале пред болницата и роднините на починатиот се очекува да бидат спроведени во полициска станица.

МВР повеќе детали најавува за подоцна.

Фотографиите може да ги погледнете ТУКА

Коронавирус