среда, 28. јули 2021. Вести денес: 138
home Вести

Полицијата го претресе домот на млад струмичанец, поради тоа што го најде веднаш го приведе

Полицијата го претресе домот на млад струмичанец, поради тоа што го најде веднаш го приведе

На 09.07.2020 во 10:30 часот, врз основа на наредба на Основен суд Струмица, полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на И.К.(24) од с.Моноспитово, струмичко, при што биле пронајдени марихуана, 33 патрони за ловна пушка и кутија со барут за ловна муниција.

Тој бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус