сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 52
home Вести

Полицијата фати крадец на дрва

Полицијата фати крадец на дрва

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против И.М.(51) од с.Тополница, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Во периодот од 12/13.11.2020 пријавениот извршил сечење и кражба на дрва.

ЕУРО 2020

Македонија