недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Вести

Полиција сопре возило на Брза помош за да помине Заев ?! (ВИДЕО)

Полиција сопре возило на Брза помош за да помине Заев ?! (ВИДЕО)

Вирално видео се шири на социјалната мрежа Твитер на кое се гледа како полиција сопре возило на Брзата помош за прв да помине Зоран Заев.

Сето ова се случува на „Водњанска“ пред влезот на Државна, болница а на твитер профилот на кој е објавено видеото се прашува дали возилото е запрено само за да помине премиерот Заев и неговата свита.

Возилото на брзата помош нема пуштено ротациони светла, но сепак е запрено и не може да стигне до комплексот „Мајка Тереза“.

Локални избори 2021