сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 113
home Вести

Полицаец нападнат во Охрид

Полицаец нападнат во Охрид

СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.Н.(40) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Тој, на 27.04.2020 во 21.50 часот на бул.„АСНОМ“ во Охрид, физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства.

Коронавирус