недела, 22. мај 2022. Вести денес: 81
home Вести

Полицаец Албанец се степал во Маврово- жена го разделила од нападнатиот (ФОТО)

Полицаец Албанец се степал во Маврово- жена го разделила од нападнатиот (ФОТО)

Вистинска драма се случувала утринава во Маврово, кога полициски службеник Албанец се степал со граѓанин на паркингот пред жичарата во ова познато туристичко место.

Граѓани објавија фотографија од тепачката на социјалната мрежа Инстаграм. Додека траеле расправијата и тепачката, туристите кои во моментот биле во Маврово снимале со телефони и си фаќале сеир.

-Жена ги раздели полицаецот и човекот. Не разбравме ништо што се караа затоа што извикуваа на албански јазик – велат очевидци за „Република“.

Коронавирус