вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 254
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Покрај Јанева- во тек е операција за приведување на други лица

Покрај Јанева- во тек е операција за приведување на други лица

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, телевизизија Телма пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица.

-Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на други лица, информира Телма.

Јавното обвинителство во 14 часот ќе одржи прес конференција во врска со предметот „Рекет“.

На прес конференцијата ќе присуствуваат јавниот обвинител, Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител, Лилјана Спасоска и основниот јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020